Muğla Üniversitesi Dijital Üniversite Not Sorgulama Programı

2010-06-15 06:35:00

Saat : 06:36

Merhaba arkadaşlar,

Dijital Üniversite Not Sorgulama Programının yeni sürümü sizlerle. Programa yeni özellikler eklenmiş durumda. Programa yapılan yenilikler:

  1. Not Sorgulama Süresi kısaltıldı.
  2. Hızlı Menü Eklendi.
  3. Duyurular paneli eklendi.
  4. Not Duyuru panelinde dönemlere göre not sorgulama eklendi.
  5. Kayıt Bilgileri görüntüleme eklendi.
  6. Kütüphane işlemleri eklendi.(Kaç kitap alınmış listeleme, ödünç alınan kitapların bilgilerini görme, ödünç alınmış kitapların süresini uuzatma)

Program internet üzerinden çalışmaktadır. Yani bilgisayarınıza kurulum yapmanıza gerek yoktur. 1 defa indiriyorsunuz ve çalıştırıyorsunuz. Bundan sonra programa erişmek istediğinizde, Başlat menüsü altında Mustafa SOLAK klasörünü göreceksiniz. Bu klasörün içinde de program yer almaktadır. Artık programı buradan çalıştırabilirsiniz. Kullanımını aşağıda resimli olarak bulabilirsiniz.

Programı her kapattığınızda, kullanım bilgilerini www.mustafasolak.com/istatistik.asp adresine gönderir. Kullanım bilgileri sadece bilgisayar adınızdır. Endişelenmenize gerek yok. Bu listeyi ilerleyen günlerde yayınlayacağım. Bu sadece programın kullanım istatistiklerini görebilmem için gereklidir.

Programın kullanımı gayet basit.

  1.Önce programı açın.

  2. Sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz ve ardından Giriş Yap butonuna basıp bekleyiniz.

Hepsi bu kadar. Notlarınız karşınızda.

Teşekkürler, Saygılar.

İndirme Linki:

Programı İndirmek İçin Tıklayın (Yeni Sürümü)

Program açıldığında aşağıdaki ekran sizi karşılar. Buradan Not Sorgulayabilir, duyuruları okuyabilir, kütüphaneden ödünç almış olduğunuz kitaplarınız varsa bunları uzatabilirsiniz.

Notlarımızı öğrenmek için,Öğrenci numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra Giriş Yap butonuna tıklıyoruz.Ardından(yaklaşık 10sn) notlarınızı aşağıdaki gibi listeleniyor. Buradan daha önceki dönemlerin ders durumlarını da öğrenebiliyorsunuz.

Burada ise, Kayıt Bilgileri yer almaktadır.

Kütüphane işlemleri. Üye Numaranızı ve Şifrenizi girdikten sonra Üyelik Bilgileriniz, Dönemlik ve Toplam Ceza Bilgileriniz ve ödünç almış olduğunuz kitaplar listelenecektir.

Kitap isimlerinin başında yer alan kitap resmine tıklayarak, o kitap ile ilgili işlemler menüsüne geçiş yapıyoruz.

Yeni bir form açılıyor. Burada seçmiş olduğunuz kitabın bilgileri yer almaktadır. Kitabınızın süresini uzatmak için Uzat butonuna tıklamanız yeterlidir.

Programın ilk panelinde ise Hızlı Menü bulunuyor. Bu menü yardımıyla Burs Veren Kurumlar, Akademik Takvim,Kütüphane, Haftalık Ders Programları ve Sınav Programlarına ulaşabilirsiniz.

Duyuruları okumak için <|> ile başlayan duyuru açıklamasına sağ tıklayıp, Duyuruya Git seçeneğine tıklayınız.

Programın kullanımı ile ilgili video çok yakında eklenecektir.

 

Mustafa SOLAK

Muğla Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği 4.Sınıf

www.mustafasolak.com

msolak.blogcu.com

mustafasolak.wordpress.com

2221
0
0
Yorum Yaz